2014
15. november
Indendørsstævne

Jesper Lamborg Jørgensen kørte en spand med Henrik som groom.
Placering som nr. 1 i dressurkonkurrencen og nr. 1. i Klindt derby cuppen.
Ponyen var Bubbly Butterscotch

   
   

 
28. september
Topcupfinalen arrangeret på Juellund

Lena Vabø kørte 2 spand med Therese Raffing som groom
Placering i dagen kørsel nr 1 og samlet i finalen nr 3. Bedst placeret 2 spand pony II / III og modtog vandrepokalen
Ponyerne var  Gærshøj Fleur og Gærshøj Flora

   
   

 
24. - 28. september
Internationalt stævne arrangeret af FEI

Katja Lamborg kørte 4 spand med Henrik Jørgensen og Peter Nielsen som grooms.
Placering som: nr. 18 i dressur, nr. 17 i maraton, nr. 9 i forhindringskørsel og samlet  nr. 16.
Ponyerne var hingstene: Gærshøj Bushmill og Gærshøj Chablis Pip samt vallakkerne: Gærshøj Flipper og Gærshøj Floxster

   
   

 
6. - 7. september
Landsstævne arrangeret af Midtjysk Køre Selskab

Lena Vabø kørte 2 spand med Jørgen Lamborg som groom
Placering som nr. 4 i dressur, som nr. 3 i maraton, som nr. 3 i forhindringskørsel  og som samlet nr. 3 med sølvmadalje
Ponyerne var  Gærshøj Flaminco og Gærshøj Chital

   
   

 
23. august
50+ stævne arrangeret af  Slangerup og Omegns Køreforening

Lena Vabø kørte 2 spand med Jørgen Lamborg som groom
Placering som nr. 2 i dressur, som nr. 2 i maraton og som samlet nr. 2 med sølvmadalje
Ponyerne var  Gærshøj Flaminco og Gærshøj Chital

   
   

 

8. - 9. august 
Landsstævne arrangeret af Vendsyssel Køreforening

Lena Vabø kørte 2 spand med Jørgen Lamborg som groom
Placering som nr. 1 i dressur, som nr. 3 i maraton, som nr. 1 i forhindringskørsel og som samlet nr, 3.
Ponyerne var  Gærshøj Flaminco og Gærshøj Chital

 
   
   

 

13. - 15. juli
Danmaks Mesterskabs stævne og Landsstævne arrangeret af Slesvigske Køre Selskab

Katja Lamborg kørte 4 spand med Henrik Jørgensen og Peter Nielsen som grooms
Placering som: nr. 1 i dressur, nr. 1 i maraton, nr. 1 i forhindringskørsel og samlet  nr. 1.
Ponyerne var hingstene: Gærshøj Bushmill og Gærshøj Chablis Pip samt vallakkerne: Gærshøj Flipper og Gærshøj Floxster

Jesper Lamborg Jørgensen kørte 1 spand pony i juniorklassen med Lena Vabø som groom i dressur- samt keglekørsel og Henrik Jørgensen som groom i derbykørslen.
Placering som: nr. 4 i dressur, nr. 6 i derbykørsel, nr 6 i forhindringskørsel og samlet  nr. 5 af 6.
Ponyen var hingsten: Bubbly Butterscotch

   

 

6. juli
Bromme Køreforening
Topcup stævne arrangeret af Bromme Køreforening

Lena Vabø kørte 2 spand med Jørgen Lamborg som groom
Placering som nr. 4
Ponyerne var  Gærshøj Fleur og Gærshøj Flora

 

30. juni
Landsstævne på Kærsgaard

Lena Vabø kørte 2 spand med Jørgen Lamborg som groom
Placering som: nr. 2 i dressur, nr. 2 i maraton, nr. 1 i forhindringskørsel og samlet  nr. 2.
Ponyerne var  Gærshøj Flaminco og Gærshøj Chital.

 
22. juni
TopCup arrangeret af Slangerup og Omegns Køreforening

Lena Vabø kørte 2 spand med Jørgen Lamborg som groom
Placering som nr. 1
Ponyerne var  Gærshøj Fleur og Gærshøj Flora

 
14. - 15. juni

Katja Lamborg kørte 4 spand med Henrik Jørgensen og Peter Nielsen som grooms
Placering som: nr. 1 i dressur, nr. 2 i maraton, nr. 1 i forhindringskørsel og samlet  nr. 1.
Ponyerne var hingstene: Gærshøj Bushmill og Gærshøj Chablis Pip samt vallakkerne: Gærshøj Flipper og Gærshøj Floxster

Jesper Lamborg Jørgensen kørte 1 spand pony i juniorklassen med Lena Vabø som groom.
Placering som: nr. 4 i dressur, nr. 4 i forhindringskørsel og samlet  nr. 4 af 6.
Ponyen var hingsten: Bubbly Butterscotch

   

 
9. juni
Concours de Tradition på Gisselfelt Kloster

Jørgen Lamborg kørte 2 spand med Lena Vabø som groom
Placering som: nr. 5 af 15 deltagere.
Ponyerne var  Gærshøj Flora og Gærshøj Florence

 
23. - 25. maj

Landstævne i Revsø arrangeret af Slevigske Køre selskab

Lena Vabø kørte 2 spand med Jørgen Lamborg som groom
Placering som: nr. 3 i dressur, nr. 5 i maraton, nr. 2 i forhindringskørsel og samlet  nr. 5.
Ponyerne var  Gærshøj Flaminco og Gærshøj Chital.

   

 
18. maj
TopCupstævne

Lena Vabø kørte 2 spand med Jørgen Lamborg som groom
Placering som nr. 2.
Ponyerne var  Gærshøj Fleur og Gærshøj Flora

   

 
30. april - 4. maj
Internationalt stævne på Dorthealyst

Katja Lamborg kørte 4 spand med Henrik Jørgernsen og Peter Nielsen  som grooms
Placering som: nr. 4 i dressur, nr. 4 i maraton, nr. 1 i forhindringskørsel og samlet  nr. 4.
Ponyerne var hingstene: Bubbly Butterscotch og Gærshøj Chablis Pip samt vallakkerne: Gærshøj Flipper og Gærshøj Floxster

 
21. april
Privatdriving fra Svenstrup Gods

Jørgen Lamborg kørte 2 spand med Lena Vabø og Peter Nielsen som grooms.
Ponyerne var: Gærshøj Flora og Gærshøj Florence.

 
19. april
Påskestævne i Bromme Køreforening

Katja Lamborg kørte 4 spand med Henrik Jørgensen og Peter Nielsen  som grooms
Placering som: nr. 2 i dressur, nr. 1 i maraton, nr. 1 i forhindringskørsel og samlet  nr. 1.
Ponyerne var hingstene: Bubbly Butterscotch og Gærshøj Chablis Pip samt vallakkerne: Gærshøj Flipper og Gærshøj Floxster

Lena  Vabø kørte 2 spand med Søren som groom
Ponyerne var hopperne:
Placering som: nr. 1 i dressur, nr. 2 i maraton, nr. 3 i forhindringskørsel og samlet  nr. 2.
Ponyer var Gærshøj Flamenco og Gærshøj Chital

   

 
12. - 13. april
TopCup-stævne og Derby kørsel arrangeret af Ullerup Køre- og Rideforening

Lena  Vabø kørte 2 spand med Jørgen Lamborg som groom
Placering som: nr. 4 i TopCup.
Placering som nr. 3 i Derby klassen
Ponyer var Gærshøj Flamenco og Gærshøj Fleur

Tilbage